ВОГНЕБІОСТІЙКІ ЕПОКСИДНІ КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев’яних конструкцій

Дослідження спрямовані на подовження строків експлуатації новітньої техніки, на підвищення довговічності експлуатації будівельних споруд та виробів за рахунок застосування багатофункціональних полімерних матеріалів з покращеними експлуатаційними властивостями. А також вивчення складу та токсичності летючих продуктів термоокисної деструкції полімерних покриттів для забезпечення безпечних умов праці і попередження можливих отруєнь при аварійних ситуаціях (спалах, пожежі тощо).

В її роботах використовувалися матеріали, які базуються на компонентах, що випускаються промисловістю України, нескладні при використанні та не енергоємні, що підтверджує важливість одержаних результатів для науки та господарства України.

Завдяки достатньо повному обсягу експериментального матеріалу з залученням сучасних методів дослідження, аналізу одержаних результатів наукові результати роботи були доведені до впровадження у виробництво в дослідно-промисловому масштабі. Розроблені епоксидні композиції знайшли практичне застосування на підприємствах м. Харкова, ТОВ «РОСТ», ТОВ «ВІА-ТЕЛОС», ТОВ «АКВАХІМ», ТОВ «Вогнебіозахист» (м. Київ).

Необхідно зазначити, що обґрунтуванні запропоновані наукові розробки надійшли до збірників інноваційних розробок, прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Винахід–2009», дослідні зразки розроблених матеріалів були представлені на виставках різного рівня.